Genie Du Paganisme Marc Augé

ISBN: 9782070358670

Published: October 1st 2008

Paperback


Description

Genie Du Paganisme  by  Marc Augé

Genie Du Paganisme by Marc Augé
October 1st 2008 | Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, ZIP | | ISBN: 9782070358670 | 10.79 Mb

Paganizm, öncelikle Hıristiyanlığın tam karşıtıdır- ve rahatsız edi-ci gücünü, belki de kalıcılığını tam da buna borçludur. Değişik kipliklerinde, Hıristiyanlıktan ve onun değişik versiyonlarından en az üç noktada ayrılır. Düalist değildir ve neMorePaganizm, öncelikle Hıristiyanlığın tam karşıtıdır- ve rahatsız edi-ci gücünü, belki de kalıcılığını tam da buna borçludur.

Değişik kipliklerinde, Hıristiyanlıktan ve onun değişik versiyonlarından en az üç noktada ayrılır. Düalist değildir ve ne ruhu bedenin ne de inancı bilginin karşısına koyar. Bireysel ve toplumsal yaşamın rast-lantılarının yansıttığı güç ve anlam ilişkilerine dışsal bir kural olarak ahlak tahsis etmez.Biyolojik düzen ile toplumsal düzen arasında, bir yandan bireysel yaşamın, içinde bulunduğu topluluğa zıtlığını göreceli hale getiren, diğer yandan da her bireysel ya da toplum-sal sorunu bir okuma sorunu haline getirme eğiliminde olan bir bağı ilke edinir- tüm olayların bir işaret olduğunu ve tüm işaretlerin bir anlamı olduğunu ileri sürer.

Kurtuluş, aşkınlık ve gizem ona te-melden yabancı şeylerdir.Bunun sonucu olarak, yeniliği ilgiyle ve hoşgörüyle karşılar- tanrıların listesini uzatmaya her zaman hazır-dır, sentezden değil eklemeden ve münavebeden anlar. Bu kuş-kusuz Hıristiyan misyonerliği (prosélytisme) yüzünden yanlış an-laşılmasının en derin ve en kalıcı nedenidir- kendi adına asla bir misyonerlik pratiği yoktur.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Genie Du Paganisme":


bashandpop.com

©2013-2015 | DMCA | Contact us